Zelená věž

perex

Zelená věž je studie českého ateliéru Mjölk, která se snad již brzy stane součástí naučné stezky “Růžová” v Ústeckém kraji. Z Pastevního vrchu doslova vyroste věž, která svým návštěvníkům naskytne krásný výhled do širokého okolí a údolí pod nimi.

kredit

Text: Vojtěch Souček | Foto: Mjölk

text 1

Charakteristický tvar věže vychází z kopcovité krajiny typické pro zdejší oblast. Stavba je částečně zapuštěna do země a je řešena jako samostatná jednotka, která je schopná pojmout najednou čtyři návštěvníky. Vnější povrch betonové věže je pokrytý buněčným zpevňovacím materiálem, který je vyplněný zeminou a porostlý zelení.

galerie 1

citace 1

Věž je navržena tak, aby svojí výškou a vzhledem nijak nenarušovala krajinu, a přitom poskytla maximální rozhled po okolí.

 

text 2

Po vstupu do věže vystoupají návštěvníci na horní plošinu, která bude ve výšce 1,9 metrů nad současným terénem. Po celém obvodu věže bude pět kruhových výřezů o průměru 2 metry. Všechny tyto výřezy budou vyplněny ochranou ocelovou sítí s oky.

galerie 2

text 3

Věž je navržena tak, aby svojí výškou a vzhledem nijak nenarušovala krajinu, a přitom poskytla maximální rozhled po okolí. Pastevní vrch neutrpí žádné škody ani při stavbě věže. Zdejší porost tvoří nízké remízkové keře, které zůstanou zachovány, a nebude zapotřebí ani budovat nové přístupové cesty, jelikož věž bude přístupná po pěšině, která je součástí místní naučné stezky.

infobox

facebook

 

Podporuju skvělé nápady

TOC (zvolit toc view odpovídající kategorie)