Zelená věž

perex

Zelená věž je studie českého ateliéru Mjölk, která se snad již brzy stane součástí naučné stezky “Růžová” v Ústeckém kraji. Z Pastevního vrchu doslova vyroste věž, která svým návštěvníkům naskytne krásný výhled do širokého okolí a údolí pod nimi.

kredit

Text: Vojtěch Souček | Foto: Mjölk

text 1

Charakteristický tvar věže vychází z kopcovité krajiny typické pro zdejší oblast. Stavba je částečně zapuštěna do země a je řešena jako samostatná jednotka, která je schopná pojmout najednou čtyři návštěvníky. Vnější povrch betonové věže je pokrytý buněčným zpevňovacím materiálem, který je vyplněný zeminou a porostlý zelení.

galerie 1

citace 1

Věž je navržena tak, aby svojí výškou a vzhledem nijak nenarušovala krajinu, a přitom poskytla maximální rozhled po okolí.

 

text 2

Po vstupu do věže vystoupají návštěvníci na horní plošinu, která bude ve výšce 1,9 metrů nad současným terénem. Po celém obvodu věže bude pět kruhových výřezů o průměru 2 metry. Všechny tyto výřezy budou vyplněny ochranou ocelovou sítí s oky.

galerie 2

text 3

Věž je navržena tak, aby svojí výškou a vzhledem nijak nenarušovala krajinu, a přitom poskytla maximální rozhled po okolí. Pastevní vrch neutrpí žádné škody ani při stavbě věže. Zdejší porost tvoří nízké remízkové keře, které zůstanou zachovány, a nebude zapotřebí ani budovat nové přístupové cesty, jelikož věž bude přístupná po pěšině, která je součástí místní naučné stezky.

infobox

facebook

 

Podporuju skvělé nápady

TOC (zvolit toc view odpovídající kategorie)

architual@2x