Vzkříšení

perex

Jean, Singer, Welder, Marcel. Znáte je, a dobře. Z filmů pro pamětníky, dobových fotografií, z babiččiny půdy… LUGI, český výrobce nábytku, představuje nový koncept Michala Peřiny LUGI-limited. Jedná se o limitovanou sérii nábytku a produktů, jež je inspirovaná určitým tématem a příběhem, ze kterého vznikne jeden či několik kusů autory podepsaných a očíslovaných unikátů.

kredit

text: LUGI a Andrea Kroupová | foto: Jaroslav Kvíz

text 1

edice 01: Industriální stoly

První edici započal objev starých kovových podnoží spolu s fascinací představou vzkřísení zašlých dílů, které korunují dokonale zpracované desky z masivu a dýhy. Designér Matej Chabera nastudoval téma kovových podnoží u dřevěných stolů, od litinových secesních dekorů až po strohý profilovaný nábytek z továrenského prostředí, a našel pro něj nové využití ve spojení s promyšleně navrženými deskami z masivu. Vznikla tak kolekce představující nevšední kombinaci histo­rických odkazů, současného myšlení a technologií.

 

JEAN

Industriální stůl Jean je vystavěný na litinové podnoži. Svým přímým a nedekorativním provede­ním se litina pojí s estetikou a konstrukční logikou, které ve své době definoval Jean Prouvé. Hmot­nost litiny umožňuje předsunout desku stolu, a získat tak více prostoru pro pohyb a práci. Spolu se zavěšenou zásuvkou tak vytváří nepřímou paralelu právě k Prouvého dokonalému souznění kovu a dřeva.

galerie 1

citace 1

“Jean – estetika a konstrukční logika.”

text 2

SINGER

Stůl Singer čerpá z tradice původních šicích stolů a jejich kombinace masivu a litiny, navíc přináší ojedinělou stavbu s přidanou poličkou a dvěma trubkovými vzpěrami. Desky stolu jsou z masivního dubu a jejich hrany jsou provedené stejně jako ty u původních krejčovských šicích strojů.

galerie 2

citace 2

“Singer – krejčovský stůl v nové roli.”

text 3

WELDER

Welder je těžký stůl kombinující honosnost ořechového masivu a brutální působivost odlitých industriálních podnoží. Díky tomuto spojení se stůl stane dominantou téměř jakéhokoliv prostoru. 

galerie 3

obrazový předěl (lze jím nahradit sekci citace)

text 4

MARCEL

Podnož z ohýbaných trubek u stolu Marcel se jasně odkazuje k původním modernistickým obje­vům Bauhausu pod rukama architektů jako je Marcel Breuer nebo Mart Stam. Rovné linie a vyvážené velké rádiusy v kombinaci s jednoduchou deskou z dýhované černě probarvené MDF vytvářejí zají­mavé spojení tradičních a zároveň nadčasových tvarosloví.

galerie 04

Inzerce

infobox

Provedení desky a zásuvky: dýha, olej

Provedení podnože: šedý nebo tyrkysově šedý lak

Provedení desky: masiv dub, olej

Provedení podnože: černá kovářská barva

Provedení desky: masiv ořech, olej

Provedení podnoží: matný lak

Provedení desky: masiv ořech, olej

Provedení podnoží: matný lak

facebook

 

Podporuju skvělé nápady

TOC (zvolit toc view odpovídající kategorie)