V hlavní roli karton

perex

Svěží a moderní pohled na využití recyklovaného papíru, to je kanadské studio Molodesign. Jejich kolekce Softseatting přináší nekonečné možnosti kombinací a dává prostor kreativitě každého z nás.

kredit

Text: Vojtěch Souček | Foto: Molodesign

text 1

Softseating je kolekce sedacích elementů navržených designérskou dvojicí Stephanie Forsythe a Todd MacAllen. Spojením jednoho nebo více základních prvků z papíru, popřípadě z netkané textilie, získáme stoličku, lavici nebo lehátko nevšedního designu a nespočet možností sezení. Každý prvek Softseating má magnetické koncové desky, což umožňuje jednotlivé prvky propojit. Konstrukce využívá flexibilní voštinovou strukturu ventilátoru, která dodává papíru potřebnou pevnost.

galerie 1

text 2

Papír použitý pro výrobu Softseating je z 50 % z recyklovaných kartonů a z 50 % nových dlouhých vláken, která vyztuží kratší recyklovaná vlákna, a vytváří tak velmi silný a odolný materiál. Ačkoli se jedná o recyklovaný produkt, rozhodně není určen na jedno použití! Papír umí stárnout a působením času získá jedinečnou strukturu. Svrchní plochy se používáním zjemní a vytvoří organickou texturu, přičemž spodní voštinová konstrukce zůstává neporušená.

Papírová varianta je k dostání ve třech barevných variantách, a to v nebělené přírodní hnědé, černé a indigo modré. Textilní Softseating je k dispozici v bílé barvě.

galerie 2

citace 2

infobox

Design Molodesign – Stephanie Forsythe, Todd MacAllen

Softseating

facebook

 

Podporuju skvělé nápady

TOC (zvolit toc view odpovídající kategorie)