„Klasický“ showroom

perex

Z mála vytěžit hodně – to bylo hlavní kriterium pro studio mk27 při navrhování showroomu pro nábytek Decameron v São Paulu. Výsledkem je životaschopný projekt s industriálními prvky, které umožňují rychlou, snadnou a ekonomicky výhodnou konstrukci.

kredit

Text: Vojtěch Souček | Foto: Pedro Vannucchi

text 1

Showroom s nábytkem Decameron se nachází na pronajatém pozemku v nábytkářské obchodní uličce v São Paulu. Prostor tvoří 2 různé konstrukce, jedna z přepravních námořních kontejnerů a druhá rozšiřující showroom mimo kontejnery, která řeší jejich prostorové omezení.

galerie 1

citace 1

text 2

Dvě patra kontejnerů tvoří tunel, kde jsou produkty vystaveny vedle sebe. Dostatek prostoru, jenž je nezbytný pro prezentaci nábytku v širší souvislosti, poskytuje kovová konstrukce mimo tunel. Tento prostor je vpředu a vzadu uzavřen mobilními stěnami z kovových křídel z alveolárního polykarbonátu.

galerie 2

text 3

V zadní části pozemku se nachází oblázková terasa se vzrostlými stromy. Při otevření obou mobilních stěn dojde k propojení obchodu s městem. Naopak při otevření zadní stěny má terasa nádech intimní vnitřní zahrady. Showroom tak působí klidným dojmem v porovnání s okolními ulicemi. V zadní části je situována prosklená kancelář, která umožňuje návrhářům podílet se na prodeji a být v kontaktu s městem.

predel

galerie 3

text 4

Celý projekt je plný kontrastů, robustní struktura kontejnerů umocněná výraznými barvami, proti lehkosti kovové konstrukce, linearita tunelů versus krychlový vzdušný prostor a konečně intimita vnitřní zahrady v porovnání s ruchem městského života.

infobox

Studio MK27 – Marcio Kogan, Mariana Simas

Decameron

São Paulo, Brazílie

facebook

 

Podporuju skvělé nápady

TOC (zvolit toc view odpovídající kategorie)