Inselloft Norderney

perex

Bratři Marc a Jens Brune, architekt a hoteliér z Brém, zrekonstruovali čtyři historické domy na pobřeží ostrova Norderney v Severním moři a nechali vzniknout hotel Inselloft. Bratři, kteří plní role návrhářů a současně i majitelů hotelu, kombinují smysl pro styl s podnikatelskou prozíravostí v uceleném konceptu, a mísí tak domáckou pohostinnost a výjimečný design s kilometry písečných pláží Severního moře a dědictvím UNESCO.

kredit

text Vojtěch Souček | foto Inselloft Norderney

text 1

Domy z počátku 20. století byly pečlivě rekonstruovány. Moderní vzhled byl sjednocen dlouhou verandou lemující celou délku hotelu. Jednou z hlavních myšlenek realizace hotelu bylo vytvořit prostor, kde může být každý sám a zároveň i s ostatními. To je zvlášť patrné ve Wohnzimmer, místě sloužícím k setkávání všech hotelových hostů. Krb, pohodlné sedací soupravy, vůně kávy a domácí víno vybízejí ke skutečné relaxaci, procházení ilustrovaných knih, lifestylových časopisů a odkládání plánů na další den.

galerie 1

citace 1

Hotel má vlastní designový obchod 1837, který zájemcům umožňuje odnést si kus Inselloftu domů.

 

text 2

Hotel nabízí celkem 34 pokojů. Některé mají bezkonkurenční výhled na moře, ostatní na nádvoří Gardenlike nebo do Damenpfad, jehož název pochází z prudérní doby, kdy se muži a ženy koupali odděleně. Nejmenší pokoje v Inselloftu mají 21 m2, naopak největší měří 75 m2 a mají vlastní zimní zahradu. Speciálně vyrobené kostky v mnoha pokojích vytváří volný prostor s velkorysou půdní postelí, kuchyní nebo šatnou.

galerie 2

text 3

Hotel má vlastní designový obchod 1837, který zájemcům umožňuje odnést si kus Inselloftu domů. Výjimečná je vlastní pekárna, kde mistr pekař Maik Albrecht láká hotelové hosty a ostrovany na domácí chleba, čerstvé quiche, pikantní panini a další delikatesy. Vše si můžete vychutnat u dlouhého stolu v Esszimmer s otevřenou kuchyní, která se po setmění promění v malou kuchařskou školu, a den tak lze zakončit párty se spoustou delikates.

galerie 3

infobox

Jens Brune, Marc Brune

ostrov Norderney, Dolní Sasko, Německo

facebook

 

Podporuju skvělé nápady

TOC (zvolit toc view odpovídající kategorie)