Heimplanet

perex

Vše začalo v roce 2003 během surfování v Portugalsku, kdy dvojice kamarádů z Hamburgu Stefan Clauss a Stefan Schulze Dieckhoff začala přemýšlet o nové konstrukci stanů, která by umožňovala snadnou a rychlou stavbu i za nepříznivého počasí nebo potmě. Realizace se ale rozběhla až o pět let později…

kredit

text: Vojtěch Souček | foto: Heimplanet

text 1

Heimplanet Cave je „jeskyně“, která využívá molekulární strukturu diamantu, jeden z konstrukčně nejzajímavějších vzorů. Stefanové to nazývají IDG – Inflatable Diamond Grid, kterou tvoří odolné dvouvrstvé vzduchotěsné trámy. Stan je kruhového půdorysu, díky tomu se do něj vejde až 6 sedících osob, ale na spánek je dimenzován pro 2–3 osoby.

galerie 1

citace 1

Stavba zabere méně než minutu a není u ní potřeba spojovat žádné díly.

 

text 2

Stavba zabere méně než minutu a není u ní potřeba spojovat žádné díly. Konstrukce a funkce se v případě Heimplanet prolíná, jelikož vzduch tvoří stabilní konstrukci stanu. Jednoduše stan vytáhnete z pytle a začnete pumpovat. Při stavbě se konstrukce nafukuje současně celá, ale při jejím poškození je díky multikomorovému systému možné vyměnit pouze konkrétní poškozenou část. Současně díky odděleným komorám je stan stabilní i při poškození některého ze vzduchových trámů.

infobox

facebook

 

Podporuju skvělé nápady

TOC (zvolit toc view odpovídající kategorie)