Frankie & Johnny

perex

Městečko z kontejnerů. Malé, ale útulné. Takovým heslem se řídil developer Joerg Duske, když začínal s projektem EBA51, který má vyřešit problémy studentů s hledáním pronájmu v Berlíně. Studentské městečko postavené z kontejnerů poskytne obyvatelům jen jednoduché bydlení – koupelnu s kuchyní a malou ložnicí napůl s obývákem.

kredit

text: redakce | foto: EBA 51 | vizualizace: Holzer Kobler

text 1

Studentská základna nese název Frankie & Johnny. „Tato jména mají obecně reprezentovat studenty z celého světa, kteří se tu budou potkávat a kteří zde budou bydlet,“ vysvětluje Tina ze společnosti EBA51. Obytných jednotek by mělo být v městečku kolem 410, v okolním prostoru by mělo být veškeré volnočasové vybavení – bazén, místo pro grilování, kavárna a také prádelna. Studenti ale rozhodně nemohou počítat s tím, že by šlo o nejlevnější variantu bydlení. Za 28 metrů čtverečních zaplatí 400 Eur.

Projekt se podobá amsterodamskému bloku domů (Keetwonen) z kontejnerů, které jsou rovněž určené pro studenty. Keetwonen je největším kontejnerovým městečkem na světě – čítá tisíc obytných jednotek.

galerie 1

Citace 1

text 2

Berlínský ambiciózní projekt má své zastánce a nadšence, ale stejně tak odpůrce, kteří kritizují obývání kontejnerů z důvodu nepohodlí. Němečtí architekti namítají, že v létě rozehřátá jádra kontejnerů pobyt hodně znepříjemní, to samé lze očekávat v zimě, kdy i v Berlíně padají teploty hluboko pod bod mrazu. Zastánci a nadšenci do kontejnerů vyzdvihují hlavně celkový vzhled. Kontejnery mohou totiž nabídnout zcela odlišný pohled na centrum Berlína.

galerie 2

citace 2

infobox

Německo, Berlín, Treptow – Köpenic

235 jednolůžkových, 62 dvoulůžkových, 11 třílůžkových

12,19 × 2,45 × 2,90

facebook

 

Podporuju skvělé nápady

TOC (zvolit toc view odpovídající kategorie)