DIAMANT
V UNIVERZITNÍM MĚSTĚ

perex

Fasáda nové univerzitní budovy technického inženýrství v britském Sheffieldu má český původ – česká společnost Sipral a.s., dodavatel komplexních řešení prosklených fasádních systémů, se podílela na jednom z nejvýznamnějších investičních projektů v Sheffieldu, a to na stavbě nové budovy technického inženýrství zdejší univerzity. Studentům se budova otevřela letos v září.

kredit

text 1

Projekt „New Engineering Building“, který společnost Sipral získala na podzim roku 2013, se stal po dlouhém období ekonomické krize v Evropě jejím comebackem na britský trh. Objekt je situován v samém srdci univerzitního města Sheffield v ulici Leavygreave Road a svou jedinečností tvoří velmi zajímavý kontrast mezi typickou britskou cihlovou výstavbou a modernějšími budovami v okolí.

galerie 1

citace 1

text 2

Fasáda inspirovaná diamantem

Konstrukci fasády inspiroval samotný název budovy – The Diamond. Navrhli jsme nezapomenutelný a výrazný design, který odráží prvotřídní pověst fakulty strojírenství této univerzity. Návrh odkazuje na detailní rozkreslení kamene na okolních historických budovách, ale v současném, inovativním a technicky promyšleném pojetí.“ popisuje architekt a ředitel Matt Cartwright ze společnosti Twelve architects & Masterplanners a dodává: „Skutečný úspěch fasády je v její realizaci, zhotovení a montáži. Úzce jsme spolupracovali s firmou Sipral a společně jsme sdíleli touhu vytvořit fantastické řešení, které bude překračovat veškerá očekávání.“ 

Nová budova poskytne pro technickou fakultu sheffieldské univerzity celkem 9 přednáškových sálů, 6 flexibilních učeben, přes 30 skupinových a odpočinkových učeben a 19 technických výukových laboratoří s velmi specifickým vybavením – například místnost s leteckým motorem. Dohromady tedy téměř 5 000 míst ke studiu pro studenty z celého světa. Hlavním cílem univerzity bylo vybudovat nejlépe vybavené technické učební prostory a laboratoře v Británii. Od září loňského roku jsou studentům přístupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Projekt Diamond sheffieldské univerzity pro nás znamenal především práci na úžasném projektu. Zdánlivě jednoduchá prosklená modulová fasáda je doplněna předsazenou ozdobnou konstrukcí ve zlatohnědé barvě evokující diamanty. Celkově vytváří nádherný a designově čistý dojem. Matt Cartwright se svým týmem v Twelve Architects stvořil budovu, která má nakročeno k tomu, aby úspěšně bodovala v architektonických soutěžích. A pokud chválím stavbu samotnou, musím také zmínit velmi úspěšnou a příjemnou spolupráci nejen s architekty, ale i s klientem, generálním dodavatelem Balfour Beatty. Velmi bych si přál víc takových projektů,” říká Radim Koštial, obchodní ředitel společnosti Sipral.

galerie 2

infobox

University of Sheffield

Balfour Beatty Construction

Twelve architects & Masterplanners

Sipral

facebook

 

Podporuju skvělé nápady

TOC (zvolit toc view odpovídající kategorie)